SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 7695353
nr 769 5353
Gräddkanna
Silver, 1800-tal, höjd: 13
Utrop:
700 kr
Såld:
550 kr
måndag 6 augusti 2012
kl 17:38:15
300 kr
300 kr
400 kr
450 kr
6
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver